ZMIAN, ZMIANY, ZMIANY CZYLI TIMELINE DLA FIRM

No i stało się, zgodnie z zapowiedziami od dziś jest możliwość włączenia Timeline dla stron fanowskich. Lecz od 30 marca czy to się nam podoba czy nie, ta forma wyświetlania fanpage będzie obowiązkowa dla Wszystkich.
Co się zmieniło?
1. Wygląd
Przede wszystkim profil wygląd teraz jak oś czasu. Co ma oczywiście swoje plusy ponieważ, nie musimy przekopywać się przez posty z roku by odnaleźć jakaś istotna informację, tylko z menu po prawej stronie możemy oznaczyć zakres z którego chcemy przejrzeć posty. Tylko pytanie kto będzie chciał tak śledzić naszą historię na facebooku? Jak dla mnie przez tą oś czasu panuje bardzo duży nie ład i chaos.

2. Etykietka postów
Mamy możliwość nadawania ważności postów, co powoduje że np. wówczas kiedy mam konkurs/promocje nie spamujemy tablicy treściami tego samego typu, tylko zamieszczamy ją raz. Taki wpis
zostaje oznaczony czerwoną wstążki zawsze wyświetla się w pierwszej kolejności na osi.

3. Zakładki
Mimo ogólnej paniki i obaw, zakładki nadal funkcjonują, ale … Wyświetlają się wszystkie, ale widoczne są tylko pierwsze 4, fan by zobaczyć wszystkie musi rozwinąć menu. To tez uważam za nietrafione, układ ze starej wersji fanpaga był przyjemnym menu po lewej stronie, gdzie mieliśmy wszystko podane na tacy, tutaj trzeba poszukać by znaleźć. A kto trafiając pierwszy raz na jakikolwiek fanpage wie czego szuka, no właśnie …

4. Wiadomości od admina i do admina
Jak dla mnie za to duży plus, funkcja, której moim zdaniem brakowało. Możliwość pisania fanów do amina strony oraz w drugą stronę wysyłanie wiadomości do fanów. Była kiedyś funkcja aktualizacji do strony, która została wycofana, może to będzie dobrą jej formą zastępczą.

5. Panel administracyjny
Funkcja podglądu statystyk, nowych fanów, aktywności oraz wiadomości w 1 miejscu. I o dziwo funkcja która mogłaby być jak dla mnie niekoniecznie efektowna i przejrzysta bo korzysta z niej admin jest najmocniejszym punktem tego nowego wyglądu.

Więcej możecie zobaczyć/podejrzeć na specjalnie przygotowanej przez facebooka stronie tutaj.
Moim zdaniem, tak jak nie byłam zachwycona wyglądem Timeline dla profili prywatnych tak też nie jestem przekonana do profili firmowych, choć opcja etykiety postów i wiadomości do fanów bardzo mi sie podoba. Zobaczymy co daje będzie się zmieniać.

Komentarze