TIMELINE – DUŻE ZMIANY W PROFILACH FACEBOOKA

Podczas konferencji f8 dla developerów Facebooka – Mark Zuckerberg – zaprezentował szereg zmian, które w przeciągu najbliższych tygodni czekają ten najpopularniejszy serwis społecznościowy. Wiąże się to nie tylko z samymi zmianami odświeżenie wyglądu czy niektórych funkcji ale przede wszystkim z kluczową zmianą dotyczącą filozofii obecności Internauty w sieci.
Zuckerberg przywołuje pierwszą wersję Facebook i iż dotychczas prezentowała ona „ostatnie 15 minut naszej aktywności, obecności w serwisie”. Czyli jak uważa twórca największego serwisu społecznościowego naszych czasów, zawierała niewiele informacji o użytkowniku, o historii była suchymi statystycznymi danymi. Na „Tablicy” pojawiało się ostatnich 5-10 aktywności i cofniecie się do wpisów sprzed roku było problematyczne.
Nowa wersja profili o nazwie Timeline, ma właśnie prezentować tę dawną część. Obecnie jest dostępna w wersji testowej tylko dla developerów facebook, ale będzie za kilka tygodni dla wszystkich.

Ta prezentowana powyżej wersja profili może się spodobać użytkownikom,graficznie prezentuje się bardzo atrakcyjnie, nie tylko na dużych ekranach ale i na urządzeniach mobilnych.
Co nowego się głównie na nią składa ?
Przede wszystkim – osi czasu – możemy wybrać okres z którego chcemy zobaczyć wpisy. Jako ciekawostka jeśli mamy zaznaczone np.młodsze rodzeństwo to oś czasu sięga ich narodzin i po drodze zaznacza daty ich przyjścia na świat. Ta US Casinos forma prezentacji chronologicznie naszej obecności jak dla mnie przypomina trochę pamiętnik.
Kolejna rzecz to dostępne po wejściu na profil informacje – o naszym wykształceniu, zatrudnieniu, dacie urodzenia. A także ostatnia aktywność „polubionych” stron oraz zaznaczenia na mapie lokalizacji.
Mały przewodnik po nowych funkcjach dostępny jest na YouTube – zobaczcie sami :

Czy to wielka rewolucja czy wielka ingerencja w naszą prywatność?
Moim zdaniem na duży plus jest fajna prezentacja i układ graficzny.
Za duży minus oś czasu i chęć bycia naszym „pamiętnikiem” – duża ingerencja w prywatność. A z drugiej strony o jakiej prywatności mówimy decydując się na obecność w serwisie społecznościowy?
Timeline to zdecydowanie gruntowne odświeżenie profili Facebook, na bardzie atrakcyjne. Czy to dobre czy nie – nie mnie oceniać. 

Czy użytkownicy polubią te zmiany czas pokaże, już niedługo. Ja na ten moment oswajam się z nowymi funkcjami i wyglądem, może za klika dni sie przekonam w 100% na razie jestem przekonana w 60%
Czy ktoś z Was korzysta z Timeline? – jeśli tak podzielcie się wrażeniami! 

Komentarze