SOCIAL GOOGLE CIĄG DALSZY CZYLI GOOGLE +

Nie tak dawno pisaliśmy o pojedynku Facebook vs. Google. (Facesearch czy Googlebook? Cichy pojedynek Gigantów.)
Wygląda na to, że nasze podejrzenia się sprawdziły i obecnie na prowadzenie w pojedynku wychodzi Google ze swoim nowym projektem Google +. Nie jest to pierwsza próba zaistnienia Google jako społecznościowej usługi, do tej pory powstał porzucony już projekt Google Wave i niezbyt udany Google Buzz. O czym mało osób wie, Google ma już portal społecznościowy pod nazwą Orkut (www.orkut.com), można się do niego zalogować swoim kontem Google.

Najprawdopodobniej obecny Orkut (oznaczony jeszcze jako Beta) zostanie przekształcony w Google +. Nazwa odnosi się zapewne do nowej funkcji +1, która już powoli zaczęła się pojawiać w wynikach wyszukiwania Google i na niektórych stronach internetowych.

Czym nowym zaskoczy nas Google +?

Funkcją „Kręgi„, która będzie pozwalała na kategoryzację znajomych. Czy nie jest tak, że czasami chcielibyśmy napisać coś na tablicy na Facebooku, ale niekoniecznie wszyscy powinni to zobaczyć?   Ten problem rozwiążą właśnie kręgi.
„Spotkania” video przed kamerą z kilkoma znajomymi. Można będzie po prostu utworzyć video konferencję. (Miejmy nadzieję, że nie spowoduje to, że młodzież w ogóle przestanie widywać się w „realu”.)
„Sparks” czyli kanały tematyczne, na których można będzie znaleźć coś dla siebie.
Wszystko oczywiście będzie połączone z Gmail’em, Mapami Google, usługami typu Google Współrzędne, istniejącymi już profilami, czatem itd.
Portal od początku będzie posiadał aplikację na Androida w przygotowaniu jest już wersja na Iphone.
Pomysł brzmi naprawdę ciekawie, ale czy uda mu się zachwiać dominację Facebooka i jaka będzie odpowiedź Marka Zuckerberga na taki ruch ze strony Google?
Pewnie przekonamy się o tym już niebawem.
Najbardziej niecierpliwi premiery Google + mogą zapisać się już teraz do nowego projektu pod tym adresem:
PROJEKT GOOGLE +

Komentarze