CO NOWEGO W GOOGLE ANALYTICS

Google Analytics zmienia swój wygląd. Wszystko będzie zupełnie inaczej. Oczywiście dodatkowo pojawią się nowe opcje. O niektórych z nich chciałam wspomnieć, bo naprawdę warto:
– możliwość podłączenia wielu kont Adwords
W starym GA tego nie było. Do GA można było przypisać jedno konto Adwords. Obecnie można dodać ich kilka. Jest to ułatwienie gdy konto Adwords jest zupełnie na innym koncie niż GA. W ten sposób dane mogą być zaczytywane z innego konta i dokładnie przedstawione w GA.
– Raportowanie w czasie rzeczywistym
Ta funkcja umożliwia bieżące sprawdzenie co dzieje się na naszej stronie. Możemy sprawdzić skąd pochodzą osoby, które właśnie przeglądają naszą stronę lub sklep. Na jaką stronę weszły i z jakich haseł przy tym skorzystały.
– Ścieżki wielokanałowe
Możliwość sprawdzenia z jakich kanałów korzystali Klienci w ciągu ostatnich 30 dni poprzedzających konwersję lub zakup. Może się okazać, że chociaż osoba, która dokonała
zakupu, weszła na stronę z wyników organicznych, to wcześniej np. znalazła stronę poprzez Adwords. Reasumując tak naprawdę weszła na stronę poprzez Adwords, a bezpośrednio przed zakupem ponownie z wyników organicznych.
-raporty o użytkownikach mobilnych
W nowym GA mamy bardzo dużo informacji o posiadaczach urządzeń mobilnych i możemy sprawdzić z jakich dokładnie urządzeń korzystały osoby zwiedzające naszą stronę. Ba ! można nawet podejrzeć zdjęcie tego urządzenia .
– wizualizacja przepływu
Bardzo przejrzyście graficznie przedstawione wizualizacje przepływu i ruchu na naszej stronie.
Nowa wersja wiele nam oferuje, zobaczymy co nowego wymyślą jeszcze w najbliższym czasie . 

Komentarze