GOOGLE MUSIC STORE POŁĄCZONY Z GOOGLE+ I ANDROID MARKETEM?

Google otworzy sklep z muzyką. Dodatkowo jednak pojawiły się ciekawe plotki na jego temat. Ma to być dość wyjątkowa platforma.
Niemiecki blog News on Droid poinformował, że kiedy użytkownik chce uzyskać dostęp do swojej kolekcji muzyki na platformie Google Music z poziomu telefonu, wita go nowa strona startowa. W sumie nic dziwnego, bo przecież zmiany stron startowych usług zdarzają się w Sieci, ale ta niesie ciekawą informację. Strona oferuje możliwość pogłębienia swojej wiedzy o chmurze przechowującej muzykę i kupowania milionów piosenek w… Android Market. Odnośnik przemieści użytkownika na stronę market.android.com/music, która jeszcze nie działa, ale już daje powód do zastanowienia. Wygląda na to, że  muzykę będzie można kupić bezpośrednio z telefonu za pośrednictwem Android Market, czyli bez potrzeby instalacji dodatkowych aplikacji.
Szef Działu odpowiedzialnego za Androida podczas konferencji AsiaD,  zapowiedział rychłą premierę konkurenta iTunes, ale z małym dodatkowym plusem. Będzie to integracja Google Music Store z Google , co umożliwi informowanie znajomych o zakupach i przesyłanie im rekomendacji. Być może Ci znajomi będą mogli przesłuchać polecone piosenki i wtedy zdecydować czy także je zakupią.
Trzeba przyznać, że Google ma tutaj sporą przewagę nad konkurencją, jako właściciel sklepu muzycznego, systemu dla urządzeń mobilnych i platformy społecznościowej, nie mającej może tyle użytkowników co Facebook, ale jednak popularnej. Daje to im spore pole do popisu.  Zatem życzymy powodzenia!
źrodło: dobreprogramy.pl

Komentarze