DROPBOX ZAMIAST PENDRIVE – GENIALNA USŁUGA!

Dropbox to świetna usługa, z której korzystam już od wielu miesięcy. W większości przypadków zastępuje mi całkowicie pendrivy (o nagrywaniu na płyty DVD czy CD zapomniałem już dawno).
Dropbox to taki  wirtualny dysk. Po krótkiej instalacji widzimy go w windowsie tak jak zwykły dysk. Możemy na niego skopiować / usunąć dane.
Największą zaletą jest to, że ten ‚dysk’ (przestrzeń dyskowa na serwerze usługodawcy) może być dostępna na kilku różnych urządzeniach: np. laptop, komputer domowy, komputer firmowy, telefon (z systemem czy iphone), tablet (ipad).  Jest to niezwykle wygodne – wszystkie pliki są zawsze dostępne pod ręką. Dodatkowo możemy udostępniać innym osobom nasze pliki lub całe foldery.
Jak dla mnie rewelacja! 
Do 2 GB pojemności ‚dysku’ jest to darmowa usługa. Większa ilość już jest płatna, ale dla podstawowych, codziennych potrzeb te 2GB w zupełności wystarczają.
Możesz zainstalować dropboxa za pomocą tego linku http://db.tt/caedTsk (wtedy ja otrzymam gratis 250 MB dodatkowej przestrzeni) lub wejść na www.dropbox.com.

Komentarze