DOMENY .TEL-KSIĄŻKA ADRESOWA GENEROWANA W CZASIE RZECZYWISTYM

W Polsce pojawiły się domeny .tel. Domena .TEL powstała, aby pomóc Internautom w odnajdowaniu najświeższych danych teleadresowych firm i osób prywatnych. Strony w domenie .TEL stworzą prawdopodobnie największą na świecie książkę telefoniczną. Nie będą jednak zawierały dowolnej treści, a jedynie zbiór danych kontaktowych właściciela adresu. Taka witryna nie będzie mogła być przechowywana na własnym hostingu. Określoną przestrzeń na dane otrzymamy od głównego rejestru domeny.
Serwis w domenie .TEL może zawierać m.in. adresy e-mail i strony www, numer telefonu stacjonarnego i komórkowego, numer Gadu-Gadu, a także kontakt Skype’a. Ponadto możemy zamieścić link do mapy Google’a. Panel do zarządzania domeną .tel jest w języku angielskim. Z rozszerzeniem .tel możesz przechowywać, publikować i zarządzać online wszystkimi danymi i słowami kluczowymi, zebranymi pod unikatową nazwą domeny. Nie musisz posiadać strony www.
Domenę .tel można wykorzystać jako firmową stronę kontaktową, bezpośrednio kierującą do lokalnych oddziałów lub osób zajmujących poszczególne stanowiska. Domeny te stają się również wizytówkami, na których właściciele umieszczają swoje dane kontaktowe – telefony, adresy e-mail, geolokalizację, adresy do profili w serwisach społecznościowych. Oprócz podstawowego celu, którym jest zapewnienie prostego w obsłudze i szybkiego medium do komunikacji, domeny .tel umożliwiają również tworzenie serwisów z informacjami, do których można dotrzeć niezwykle szybko – bez względu na to czy korzystamy z urządzeń mobilnych, czy też komputerów osobistych. Z rozszerzeniem .tel możesz utworzyć portal komunikacji online, aby zarządzać w czasie rzeczywistym komunikacją z klientami. Dzięki TwojaFirma.tel, możesz skupić w jednym miejscu wszystkie środki komunikacji: telefon stacjonarny, komórkowy, faks, VoIP oraz emaile. Możesz również umieścić linki www, dane geolokalizacji, słowa kluczowe, opisujące zakres Twojego działania.

Coraz częściej spotyka się również rozwiązania, w których, dzięki dodatkowemu oprogramowaniu, można publikować w domenach .tel różnego rodzajuaktualności. Interakcja z DNS w przypadku domen .tel stwarza możliwości niezwykle łatwego umieszczania i pobierania informacji, których przesłanie trwa milisekundy i kosztuje naprawdę niewiele.
Możliwości domen .tel cały czas się zwiększają – zarówno dzięki dodatkowym funkcjom, które są systematycznie udostępniane, jak również nowym użytkownikom, którzy znajdują coraz to nowe zastosowania dla swoich .tel.
źródło: teldomains.pl, domeny.pl, ovh.pl

Komentarze