DLACZEGO „NIE” DLA INTERNET EXPLORERA?

Przeglądarka Internet Explorer spędza sen z powiek grafikom i programistom.
Nie dziwne skoro trzeba przerabiać stworzoną stronę tylko pod kątem Internet Explorera, w którym czasem nie działają najprostsze moduły.
Co więcej wielu naszych klientów korzysta jeszcze z Internet Explorera i to z tych starych wersji np: 6 lub 7, w których strony totalnie „sypią się”.
Zapewne to kwestia przyzwyczajenia, lub z tego, że IE jest wbudowany w system i nie wymaga dodatkowej instalacji.
Jednakże dla dobra naszych klientów i zdrowia naszych programistów i grafików:) postanowiliśmy pokrótce napisać dlaczego nie warto korzystać z Internet Explorera?
Trzy podstawowe wady IE:
1) przeglądarka IE jest wolniejsza od innych dostępnych przeglądarek na pokies online rynku (choć niektórzy twierdzą, że IE 9 „hula”…my tego nie zauważyliśmy).
2) najgorsze zabezpieczenie – możliwość ataków przez odwiedzane niebezpieczne strony (tu wg badań najbezpieczniejsza przeglądarka to Opera – a najmniej bezpieczna to IE 6,7 – choć to stare wersje to wiemy z doświadczenia, że sporo osób z tych wersji IE nadal korzysta)
3) w testach na obsługę np: html5, css3, html 5 video i audio przeglądarka Internet Explorer 9 (czyli najnowsza wersja IE) osiągnęła najgorsze wyniki ze wszystkich przeglądarek (odwrotnie niż ocenili to twórcy IE9, wg których IE9 jest najbardziej kompatybilna przeglądarką)
Wprowadzając co chwilę nowe wersje Internet Explorera widać, że sami twórcy wiedzą o błędach jakie ta przeglądarka prezentuje.
Przez ostatnia lata dużo mówiło się o tym, że IE jest najmniej bezpieczną przeglądarką na świecie więc w końcu coś z tym zaczęli robić.
Jednakże reakcja na narzekania użytkowników jest ze strony Microsoftu bardzo wolna i nie zawsze skuteczna, dlatego dla świętego spokoju lepiej korzystać z innych dostępnych na rynku przeglądarek zamiast czekać aż Microsoft poprawi Internet Explorer tak aby można było z niego korzystać na co dzień.
Póki co polecamy naszym klientom korzystanie z poniższych przeglądarek:
-FireFox – http://www.mozilla.com/pl/firefox/
-Opera – http://www.opera.com/portal/choice/?language=pl
-Chrome – http://www.google.com/chrome?hl=pl

Komentarze